Işıklı cpr eğitimi

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Brayden CPR Eğitim Mankeni, Kalp Masajı esnasında kalpten beyne doğru kan akışının düzgün şekilde yapıldığını göstermesi amacı ile üretilmiş ilk eğitim mankenidir.

Brayden CPR Eğitim Mankeni ile İlkyardım eğitimlerinde defibrilatör kullanım eğitimi alan kursiyer, ışıklar yardımı ile doğru basıyı uyguladığını anlayabilir. Kursiyer, ışıklar ile birlikte metronom sesini duyarakta doğru bası uygulandığını takip edebilir.

isikli-ilkyardim-mankeni

CPR Eğitimi için Yönlendirici Işıklar

1. Kan dolaşımını gösteren ışıklar

Bu ışıklar sayesinde kursiyer CPR Eğitimi esnasında kalpten beyne doğru kan akışını gözlemleyerek, bası hızında yaptığı değişiklik ile kan akışının beyne doru akışını takip edebilir.

2. Doğru basıyı gösteren ışıklar

Bu ışıklar, ILCOR 2010 resüsitasyon rehberinde belirtilen kalbe uygulanacak basının derinlik ve sıkıştırma hızına göre uyarlanmıştır. Kursiyer, ışıklar sayesinde kalbe uygulanan bası hızı ve derinliğini eğitim mankeni üzerinden  gözlemleyebilir.

Kursiyer CPR esnasında doğru tempoda basıyı uygular ise tüm lambalar yanacaktır. Fakat tempoda farklılıklar oluşursa ışıklar kısmen yanacaktır.

3. CPR kalitesini gösteren ışıklar

Bu ışıklar ile kursiyer doğru basıyı uyguladığını ve kan dolaşımını doğru tempoda yaptığını gözlemleyecektir.

Doğru basıyı gösteren ışıklar veya kan dolaşımını gösteren ışıkların yanması için doğru tempo uygulanmaz ise bu ışıklar sürekli yanmayacaktır.

Kursiyer bu ışıkları sürekli yakmaya başladığı zaman, bası temposunu ve kuvvetini bu ışıkları senkronize şekilde yakmak için ayarlayacaktır.

Bu sayede eğitimini tamamlamış ilk yardımcı, fazla kuvvet uygulanmadan ve boşuna efor harcamadan CPR yapabilecek ve CPR süresini uzun tutabilecektir.

 

Paylaş

Post Author: Cankurtaran Türkiye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir