Bilgilendirme

[yasr_visitor_votes size=”medium”]

Bu bölüm bize sorulan sorulardan derlenmiştir. sorularınıza cevap bulacağınızı düşünüyorum…

1. Kurs a katılmak istiyorum nerede kurs veriyorsunuz ?

Kurslarımızı birçok il de veriyoruz ( Ayvalık , Edremit , Akçay , Burhaniye , Ören , Güre , Altınoluk , Sarımsaklı , Balıkesir , Kastamonu , Karabük , Eskişehir , Afyon , Didim , Zonguldak , Bartın , Çanakkale , İzmir , Edremit körfezi , ege bölgesi , Kocaeli Kuşadası , Kütahya , Bursa , Sakarya ) öncelikle bir talep oluşması gereklidir.
2. Ben hemen kurs almak istiyorum acil

Öncelikle kurslarımız Resmi kurstur. Türkiye sualtı sporlarının yetikisi dahilinde yapılmaktadır ve yönetmelik gereğince kurslar için 15 gün önceden kurs yeri tarihi saatleri bildiirilerek izin alınır. Yazı düşünecek olursak 15 gün sezon için çok uzun bir süredir bu nedenle biz kursiyerler mağdur olmasın diye sık sık izin alırız. size yakın olan katılım sağlayabileceğiniz kursu katılabilirsiniz.
3. Kurs tarihleri ne zaman ?

Kurs tarihlerini aşagıdaki linklerden takip edebilirsiniz

https://www.facebook.com/cankurtaranturkiye

http://www.cankurtaranturkiye.com/?product=2201521&pt=Kurs%20f%C4%B1rsatlar%C4%B1
4. Kurs süresi kaç gün kaç saat ?

Kurs süresi 3 gün toplam 21 saat Teorik ve havuzda uygulama olarak yapmaktayız. saat 10:00 da başlar saat 18:00 da biter…

5. Kurs süresi az mı yeterli olacakmı ?

Kurs süresinin 3 gün olmasını Federasyonun cankurtaran talimatı ile belirlenir…

6. Seviyeler nasıl oluyor ? belgem yok ben gümüş almak istiyorum

Cankurtaranlıkseviyeleri Bronz cankurtaran , Gümüş cankurtaran Altın cankurtaran olarak ilerlemekte

ilk olarak bronz cankurtaran eğitimi almanız gerekmektedir. bir alt seviyeyi almadan üst seviye eğitime giremezsiniz.
7. Genellikle bronz kursu açıyorsunuz gümüş olmak istiyorum

Gümüş cankurtaran deniz ortamında çalışma hakkı kazanır gümüş eğitimi bu
sebebten ötürü çok daha ciddidir. Eğitimide denizde yapılır. kasım,aralık, ocak şubat, aylarında denize girmek ve eğitim vermek çoğunlukla olanaksızdır ( mevsim şartları deniz vs…) bu nedenle özellikle bu tarihlerde bronz- gümüş cankurtaran kursu vereceğini iddaa eden havuzda eğitim veren kurumlara itibar etmeyiniz. Belge alabiirsiniz fakat eğitimsiz aldığınız bir belge size adli bir vakaada ( ölümlü sakatlık vs… ) kötü sonuçlar doğurabilir.( hapis , tazminat vs.. ) ve vicdan tabi en önemlisidir.
iyi bir eğitimden geçip heryerde iş imkanına sahip olmak için eğitimlerimi çok daha sistemli yapmaktayız… Gümüş cankurtaran eğitimi için en ideal aylar nisan mayıs haziran temmuz ağustos aylarıdır…

8. Vize tarihim geçti yeniletmek istiyorum yada bir üst seviyeye yükseltmem için ne yapmam gerekiyor ?

Cankurtaran belgenizin süresi geçtiyse bir sınava tabi tutuyoruz bu sınav bilgi yoklama sınavı niteliğinde olup başarılı olduğunuz takdirde vize işleminizi yapıyoruz . başarılı olamazsanız 1 günlük yenileme eğitimine girmeniz gerekmektedir. Geçerlilik süresi bittiği tarihten itibaren 6 ay içinde belgesini yenilemek için sınava katılmayanlar talimat gereğince yeniden seviyesine uygun eğitim almak zorundadır. yani bir üst seviyeye geçmek isteyenler için geçerlilik süresi bittikten sonra 6 ayı doldurmadan bir üst seviye kurs almalısınız yoksa bulunduğunuz seviyeyinin tekrar kursuna girerek bir sonraki seviyeye geçebilirsiniz.

9. Vize Ücreti ne kadar ? çok değilmi ?

Vize ücreti her sene değişir normal kurs ücretinden daha düşüktür.
unutmayın ki bizler bu işi hayır için yapmıyoruz… yenileme ile belgeniz 24 ay geçerlidir. çoğu işletme yeme içme sigorta maaş imkanları sunmaktadır düşünüldüğü takdirde alınan ücretlerin fazla olmadığı anlaşılacaktır… tesislerde bulunması gerekli bir belgedir ve önemlidir ! hiç bir sertifika / belge ile bu imkanlara bu kadar kısa sürede sahip olamazsınız….

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir