Belge Yenileme / Vize

[yasr_visitor_votes size=”medium”]

Geçerlilik tarihi biten  cankurtaran belgelerinin (brövelerin) geçerliliği bulunmamaktadır !

TSSF (Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu) Cankurtaran yönetmeliği tarafından konulan maddeler gereği, Cankurtaran belgesine (brövesine) sahip kişilerin iki yıl da bir cankurtaran belgelerini yenilemeleri gerekmektedir.

Cankurtaran belgesi yenilmek, vizeletmek için ;indir

Yetkili bir cankurtarma eğitim kurum ve kuruluşu tarafından uyum eğitimine katılan cankurtaran,  yazılı ön sınava tabii tutulur. Sınav sonunda belirlenen eksik bilgiler eğitim merkezi yetkilisi eğitmen tarafından verilir. Daha sonra ikinci bir sınav uygulanır ve sınavı başaran kursiyer uyum eğitimi almış sayılır.

Vize tarihim geçti yeniletmek istiyorum yada bir üst seviyeye yükseltmem için ne yapmam gerekiyor ?

Cankurtaran belgenizin süresi geçtiyse bir sınava tabi tutuyoruz bu sınav bilgi yoklama sınavı niteliğinde olup başarılı olduğunuz takdirde vize işleminizi yapıyoruz . başarılı olamazsanız 1 günlük yenileme eğitimine girmeniz gerekmektedir.

Geçerlilik süresi bittiği tarihten itibaren 6 ay içinde belgesini yenilemek için sınava katılmayanlar talimat gereğince yeniden seviyesine uygun eğitim almak zorundadır. yani bir üst seviyeye geçmek isteyenler için geçerlilik süresi bittikten sonra 6 ayı doldurmadan bir üst seviye kurs almalısınız yoksa bulunduğunuz seviyenin tekrar kursuna girerek bir sonraki seviyeye geçebilirsiniz.

Vize Ücreti ne kadar ? çok değilmi ?

Vize ücreti her sene değişir normal kurs ücretinden daha düşüktür.
unutmayın ki bizler bu işi hayır için yapmıyoruz… yenileme ile belgeniz 24 ay geçerlidir. çoğu işletme yeme içme sigorta maaş imkanları sunmaktadır düşünüldüğü takdirde alınan ücretlerin fazla olmadığı anlaşılacaktır… Tesislerde bulunması gerekli bir belgedir ve önemlidir ! hiç bir sertifika / belge ile bu imkanlara bu kadar kısa sürede sahip olamazsınız….

[contact-form-7 id=”882″ title=”cankurtaran kurs başvurusu”]