Cankurtaran belgesi

Sahillerde,havuzlarda güvenliği sağlamak için çalışan personelin mutlaka TSSF ils cankurtaran belgesine sahip olması gerekmektedir.

Federasyon  tarafından yetkilendirilen cankurtaran eğitim merkezleri kurs sonunda başarılı olan kursiyerlerin belgelerini online sistemde kursiyerin bilgilerini girerek federasyona iletir. Türkiye Sualtı  sporları federasyonu tarafından hem öğrenci hem kurs eğitmenine onay maili  gelir bu onay mailinde kursiyer için düzenlenmiş geçici cankurtaran belgesi bulunmaktadır.

Tssf geçici cankurtaran belgesi
Tssf geçici cankurtaran belgesi

Geçici Cankurtaran belgesi ;

Bu belge federasyon tarafından gönderilmektedir. kursiyerin belge üzerinde yazan tarihte kursu bitirdiği aldığı eğitim seviyesi, egitim merkezi ve kurs eğitmeni yazmaktadır.

Not: Belge üzerinde eğitim aldığınız tarih, eğitmen ve merkez ile ilgili farklı  bir bilgi var ise mutlaka federasyonu yazılı dilekçe ile bilgilendiriniz.

Geçici Cankurtaran belgesi ne işe yarar orijinal belgem ne zaman elime ulaşır ?

Federasyon tarafından orijinal belgeniz gelene kadar ki sürede  yeni bir iş başvurusunda yada denetleme esnasında ilgili kişilere  cankurtaran  eğitimi aldığınızı resmi olarak kanıtlamak için gönderilmektedir.

Geçici cankurtaran belgesinin Geçerlilik süresi 1 ay’dır ,  bu süre içerisinde Türkiye sualtı sporları federasyonu tarafından eğitim aldığınız yetkili merkeze gönderilir. yetkili merkezde size orjinal belgeyi ulaştırır.

cankurtaran-brove-karekod   cankurtaran-brove-hologram

Orijinal  cankurtaran belgesi pvc kimlikten oluşur,sahtekarlıkları engellemek için  2016 yılı itibariyle çıkan cankurtaran belgelerine kare barkod uygulaması eklenmiştir. kare barkod taratılarak belgenin sahteliği ayırt edilebilmektedir, belgelerin arka kısmına taklitleri engellemek ve zorlaştırmak için hologram tssf logosu eklenmiştir,

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir