Körfezin İlk ve Tek Cankurtaran Merkezi

[yasr_visitor_votes size=”medium”]

S.O.S Cankurtaran ve ilkyardım eğitim merkezi

Misyon;  Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde su güvenliği bilincini arttırmak  Türkiye genelinde eğitim seviyesi yüksek bilgi ve beceriye sahip cankurtaranlar yetiştirmek ve istihdam sağlamak

Vizyon ; İlerleyen yıllarda artacak cankurtaran ihtiyacını gidermek su güvenliği konusunda uluslar arası standartlara ulaşmak Türkiye genelinde doğusundan batısına havuzu, gölü, denizi olan ve suya girilen her noktada eğitimli,bilgili,kalifiye cankurtaran personelinin olmasını sağlamak.

Türkiye sualtı sporları federasyonu tarafından yetkilendirilen Merkezimiz Balıkesir Ayvalıkta bulunmaktadır. Balıkesir , Edremit körfezinde İlk ve tek Cankurtaran eğitimi vermeye yetkili merkez özelliği taşımaktadır.

SOS cankurtaran ve ilkyardım eğitim merkezinde bronz cankurtaran, gümüş cankurtaran, altın cankurtaran eğitimleri verilmektedir. Eğitimler Gümüş cankurtaran Eğitmeni ve iki yıldız dalış eğitmeni  Ayvalık 3 sea dalış merkezi  sahibi ve yetkilisi Koray Gerçe tarafından verilmektedir.

Faaliyetlerimiz arasında kurumsal eğitimler, su güvenliği bilgilendirmesi, yönetici eğitimleri, cankurtaran malzeme ve ekipman temini,  personel istihdamı bulunmaktadır.

Üniversiteler ile birlikte açtığımız mesleki  cankurtaran kursları neticesinde üniversite öğrencileri   5 yıldızlı otellerde aqua parklarda belediyelerde çeşitli kurum ve kuruluşlarda 1200 ila 1500 arası maaş yemek, sigorta, ulaşım, lojman imkanlarıyla çalışma fırsatı yakaladı.

Ayrıca,  Bugün e kadar birçok devlet kurum ve kuruluşunda çalışan belediye, itfaiye, polis,  asker, güvenlik personeline kurum içi ihtiyaçlarına yönelik olarak bronz, gümüş, altın cankurtaran eğitimleri verilmiştir.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir