İzmir Cankurtaran Kursu

Dokuz Eylül Üniversitesi Kapalı yüzme havuzunda düzenli olarak her ay  Türkiye sualtı sporları federasyonu’nun bronz cankurtaran Kursu düzenlenmektedir.

Bronz cankurtaran eğitimi için şartlar :

 •  18 yaşını doldurmuş olmak,
 • En az ilköğretim veya ilkokul mezunu olmak ve bunu belgelemek,
 • Cankurtaran eğitimi yapmasında engel bulunmadığına ilişkin sağlık bildirim formunu imzalayarak beyan etmek.

Bronz cankurtaran eğitimi süresi 3 tam gün olup, toplam 21 saattir.

Teorik eğitim ve havuzda uygulama eğitimi olarak yapılmaktadır.

Devam zorunluluğu vardır…

Tssf cankurtaran Kursları izmir

Kursa katılım için gerekli evraklar ;

 • En az ilköğretim veya ilkokul mezunu olmak ve bunu belgelemek,
 • Cankurtaran eğitimi yapmasında engel bulunmadığını beyan etmek ( tarafımızca form verilecektir )
 • 1 Adet vesikalık fotograf
 • Kimlik Fotokopisi

Not : Kursa Katılmak için ön kayıt formunu doldurun  ( Kesin kayıt değildir.)

Kesin kayıt için kapora yatırılması gerekmektedir.

[contact-form-7 id=”882″ title=”cankurtaran kurs başvurusu”]

Neden kaparo alıyoruz ?

 • Kurs için yüzlerce kişi başvuruyor form dolduruyor. 1 kursta kurs verilcek kişi  sayısı federasyon tarafindan sınırlandırılmıştır. Federasyona kursiyer listesi bildiriliyor. ücretini yatıranları bildiriyoruz.

Kurs günü versem olmaz mı ?

 • Kurs gününden önce almamız gerekli kursa gelecek katılımcı sayısını bilmemiz gerekli ki kurs verilecek yerde havuz kişi  sayısına göre önceden saatlik ve kulvar sayısına göre kiralanıyor. Kısıtlı  havuz sayısı ve yüzme kulüplerinin tüm seansları doldurmaları nedeniyle havuz kiralamak boş seans bulmak çok zor. bizde kaparo ödeyip yer ayırtıyoruz.
 • Daha önce ki deneyimlerimizde kurs verilecek bölgeye gittiğimizde keyfi olarak son dakika gelmeyenler, vazgeçenler, işi çıkanlar, uyanamadım bir sonraki kursa gelirim diyenler nedeniyle mağdur olduk. Kurs bölgesine giderken yol masrafı, konaklama giderleri havuz ve teorik yer kiraları yemek reklam giderleri vs vs… belirli bir kişi sayısı altında olursa masraflarımızı karşılamamaktadır. Karşılaştığımız en büyük sıkıntılardan biri budur keyfi olarak iptalleri önüne geçmek ve daha ciddi katılımcı için şarttır.

Ben yatıracağım fakat ya gerçekten işim çıkarsa yada kursiyer  sayısı yeterli olmayıp iptal edilirse ?  

 • Bu gibi durumlarda kaparo ücretini iade ediyoruz. tekrar istediğiniz hesaba ödemenizi yapıyoruz

İnternete bir çok dolandırıcı var nasıl güveneceğim ?

 • Evet haklısınız bunun için sosyal medyayı aktif olarak kullanıyoruz yaptığımız gerçekleştirdiğimiz etkinlikleri sitemizden paylaşıyoruz. Ulusal basında bizimle ilgili yapılan haberleri paylaşıyoruz. Faliyet alanı  tüm Türkiye  olan Balıkesir’de bulunan merkezimizi ve yetki belgemizi Resmi federasyon sitesinden www.tssf.gov.tr/dalis-cankurtarma-uzman-egitim-merkezleri/ sorgulatabilirsiniz.Ayrıca Koray Gerçe olarak google dan benim hakkında ve yaptığımız çalışmalar hakkında bilgi edinebilirsiniz. En iyi referans kurs verdiğim ve işe yerleştirdiğim öğrencilerim onların tarafsız olarak Facebooktaki resmi sayfamızın yorumlar kısmına yapmış oldukları yorumlara buradan ulaşabilirsiniz.

2 yorum

 1. Okudum baya bilgilendirici olmuş soracağım sorulara cevap buldum. Cankurtaran kayıt formu doldurdum umarım Yeterli sayıda katılımcı olur bende kurs alırım sizden haber bekliyorum…

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir