Cankurtaran Quadski arama kurtarma

[Toplam:1    Ortalama:1/5]

GIBBS Quadski isimli bu özel araç 2006 yılında prototip olarak karşımıza çıkmıştı. Araç artık tamamlandı ve kullanıcıların beğenisine sunuldu. 2012 yılında  Amerika’da satışa sunulan araç  Şimdi artık Türkiye’de distribütörü  OGEM MARINE A.Ş tarafından satışı yapılmakta.

Gibbs Teknoloji ‘den Alan Gibb’in Aquada ve Humdinga araçları oldukça ilgi çekmişti. 1 tuşla 5 saniyede ATV ‘den Jet ski ye dönen Quadski 140 bhp motoru ile karada ve denizde 72 km/s hız yapabilmekte.

Özellikle plajlarda cankurtaranların işine yarayacağını düşündüğümüz araç arama kurtarma çalışmalarının yanı sıra acil durum, askeriye, ilkyardım gibi çalışmalarda oldukça faydalı olacağa benzer. 2 ve 4 tekerlekli araçların ulaşamadığı yerlere rahatlıkla erişebilen araç Gibbs Teknolojinin patentli High Speed Amphibian (HSA) teknolojisine sahip.

Aynı teknolojiye sahip Aquada ile amfibik klasmanda hız rekorunu kıran firma İngiliz kanalını geçişte bir dünya rekorununda sahibi. ve ailenin diğer üyesi Humdinga ise 5 koltuklu, 4 tekerlekli 130 km/s karada, 70 km/s denizde gidebilen diğer bir amfibik modeli.

amfibi-cankurtaran-araci  quadski-cankurtaran-rescue

 

Quadski 140 BHP benzinli motoru ile 72 km/s hıza çıkabilmekte, karadan denize dönüşümlerini 5 saniyede tamamlayabilmekte. Aracın benzin deposu 2 saat suda gitmesine yetecek kadar büyüklükte.

Bu canavarı yakından inceleyelim…

 

Paylaş

Post Author: Cankurtaran Türkiye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir