Bursa sherton otelde yöneticilerle cankurtaran kursu

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bursa’da Sheraton otelde gerçekleştirilen Türkiye sualtı sporları federasyonu bronz cankurtaran eğitimi sona erdi.

Eğitime Sheraton otel bursa, Aloft otel ve Ağaoğlu My Mountain otelden katılım oldu.

Türkiye sualtı sporları federasyonu Cankurtaran Eğitmeni Koray Gerçe kurs ile ilgili olarak ; Kursa farklı departman müdürlerinin katılması sektör açısından sevindiriciydi. Eğitimlerimiz genellikle iş bulma amacıyla katılanlardan oluşuyordu yönetici ve çalışan arasında çalışma ile ilgili uygulanabilirlikte sıkıntılar vardı. Bursada yapılan bu kursta güvenlik müdürü, teknik müdür, gece müdürü , housekeeping ve spa müdürünün katılımıyla etkili ve çok yönlü bir eğitim oldu. Cankurtaran mesleğinin büyük uğraş ve özverili bir iş olduğunu yöneticiler uygulama yaparak bizzat kendileri yaşayarak tecrübe ettiler. ded

3 gün süren bronz cankurtaran kursunda kursiyerler boğulan bir kişiye yaklaşma teknikleri, panik haldeki bir kişiyle boğuşma ve etkisiz hale getirme, kazazedeyi kıyıya alıp gerektiği durumda suni solunum kalp masajı yapmayı öğrendiler, ayrıca yöneticilere havuzlar ve plaji bulunan  tesisler ile ilgili uluslararası standartlar, mavi bayrak kriterleri, mevcut  yasa, yönetmelik ve talimatlarla ilgili detaylı ve güncel  bilgiler  aktarıldı.

Kursiyerler kurs sonunda uluslararası geçerlilikte Türkiye sualtı sporları federasyonu ILS cankurtaran belgesi almaya hak kazandılar.

Paylaş

Post Author: Cankurtaran Türkiye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir